Yenişehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

yenisehir-belediyesi-universite-egitim-yardimi2

Yenişehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine 9 ay süre ile 100 TL geri ödemesiz eğitim yardımı yapacak. Son başvuru 31 Aralık.

Yenişehir Belediye Meclisi 1 Aralık 2014 tarihili oturumunda, Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ortak raporu doğrultusunda alınan kararla, Yenişehir de ikamet etmesi şartı ile 2014-2015 öğretim yılında üniversiteyi kazanan tam burslu özel üniversite dahil her lisans (4 yıllık) öğrencisine ilk yıl için 9 ay süre ile aylık 100 TL karşılıksız eğitim yardımı yapılmasına ve başvuru şartlarının komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

Bu doğrultuda, 2014-2015 öğretim yılında üniversiteyi kazanan 4 yıllık lisans öğrencilerine Yenişehir ilçesinde ikamet etme şartı ile 9 ay boyunca 100 TL eğitim yardımı yapılacak. Eğitim yardımı için son başvuru tarihi 31 Aralık 2014.

İlgili Meclis Kararını okumak için TIKLAYIN

Eğitim yardımı başvurusu için gerekli belgeler:

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
– ÖSYM Sonuç Belgesi,
– Kayıt Yaptırdığı Üniversiteden Alınan Öğrenci Belgesi,
– İkamet Adresi Yazılı Aile Nüfus Kayıt Örneği Aslı (Nüfus idaresinden alınacak) ile Yenişehir Belediyesi’ne başvurun.

Yenişehir Gündem Özel Haberidir.

Buna Da Bir Göz Atın:)

2016 Ösys Sonucuna Göre Mersin Üniversitesi’ne Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine

2016 ÖSYS sonucunda Mersin Üniversitesi’ne yerleştirilen öğrenciler 12-16 Ağustos 2016 tarihi aralığında E-Devlet uygulaması ile elektronik …

One comment

  1. özel üniversiteye giden ancak tam burslu olmayan öğrencilerin hangi şartlarda kayıt yaptırdığını düşünmeden alınan kararın gözden geçirilmesi gerekir.Zira %25,%50,%75 burslu giden çocukların bursa ihtiyacı olmadığını düşünmek vicdani değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir